Sjížděli jsme slovenský Hron

9. Července 2016

Úterý a po roce se vracíme opět na vodu a tentokrát nám je Česká republika malá a vyrážíme směr východ, kde se chystáme na zdolání slovenského Hronu. Odjíždíme z pardubického vlakového nádraží na dlouhou cestu, kde po sedmi hodinách jízdy a dvou přestupech se dostaneme do Nemecké, kde bude náš nástupní bod na Hron.

Parta je opět suprová, takže o zábavu na dlouhé cestě vlakem bylo opět postaráno. Hrálo se na kytary, zpívalo se a dělaly se blbosti. První noc ve stanu v táboře byla bez jakéhokoliv problémů včetně večeře, kterou jsme si vařili na ohni. Ještě před večeří jsme si zahráli volejbal.

Ve středu ráno jsme vyfasovali lodě a hurá na řeku. Prostředí bylo krásné, i když se místy objevily špinavá místa plná plastových lahví a ostatního nepořádku. Ale nebylo jich moc. Těch krásnějších bylo o hodně víc. Několikrát jsme se během plavby zastavali na pití či jídle, po večerech se hrálo na kytary a zpívalo.

Pátek odpoledne jsem částečně společně dopluli do Žiaru nad Hronom, kde jsme společně ještě s Marťasem Binkem končili naši cestu, protože jsem se vraceli. Ještě než jsme dopluli do Žiaru, na poslední zastávce, kde jsme si dávali polévku a kluci pivo, se od nás oddělil Míša s Vaškem. Nějak jim tam zachutnalo pivečko a nějaký ten panáček a tak jsme se s nimi při odjezdu nemohli rozloučit, protože se nějak „zapomněli“ v krčme.

Nevím proč se vracel Marťas, ale my se vraceli z toho důvodu, protože jsem s Gabčou zas v neděli ráno odjížděly s mamkou na týden do Strážnice.

Takže za rok zas na vodu určitě vyrazíme, protože jezdíme stejná parta a starají se o nás jen tatínkové.

Rychlý kontakt

Terka UHLÍŘOVÁ
Třída Míru 97
530 02 Pardubice


Telefon: +420 775 105 510
E-mailinfo@terezauhlirova.cz
Web:    www.terezauhlirova.cz