První fotbalové derby věčných hokejových rivalů Pardubic a Hradce Králové se povedlo

26. Června 2016

Ještě před prázdninami se staly Živanice svědkem historicky prvního fotbalového derby hokejových klubů – pardubického Dynama a hradeckého Mountfieldu. Tato akce byla součástí projektu I HVĚZDY MAJÍ SRDCE A POMÁHAJÍ, kterou za účelem pomoci těžce postižené Míše Hlaváčkové a dalším dětem organizoval za pomoci svých kamarádů a dobrovolníků také taťka.

Je určitě super, že se oba kluby rozhodly podpořit tento taťkův projekt a pomoci tak dobré věci. Bylo skvělé, že se podařilo domluvit i to, že o čestný výkop se postarali primátoři obou měst – Pardubic i Hradce Králové – Martin Charvát a Zdeněk Fink. A právě oba primátoři se postarali i o zábavu o poločase, kdy soutěžili v kopání penalt. V penaltách vyhrál primátor Pardubic.

Ale zpátky k utkání. Hned od začátku bylo vidět, že hráči obou klubů chtějí vyhrát. Hráči běhali od jedné branky k druhé a snažili se dát právě ten vítězný gól. Po skončení utkání byl stav nerozhodný a musely rozhodovat opět penalty. Šťastnější byl hradecký Mountfield.

Po utkání, než se hráči obou klubů osprchovali a připravili se ke společné autogramiádě, uskutečnila se dražba VIP předmětů, které věnovali různí světoví sportovci pro tento projekt a kde částka získaná z této dražby bude věnována také na pomoc dětem.

Dražily se dresy – např. dres Gabriely Koukalové (za svobodna Soukalové), dres hráčů Sparty Praha, Viktorie Plzeň, hokejové dresy HC Dynama Pardubice a Mountfield HK nebo třeba i dres Jakuba Nakládala, hráče kanadsko americké NHL či rakety Karolíny a Kristýny Plíškových. Samozřejmě vše s podpisy.

Po dražbě, kde se opravdu snažilo mnoho diváků získat právě ten konkrétní dres pro sebe a přihazovali částky, se uskutečnila autogramiáda pardubických a hradeckých hráčů.

Podle spokojeného výrazu taťky bylo možné odhadnout, že byl s akcí spokojený a bude asi splněn cíl akce a děti dostanou zajímavou částku. 

Je potřeba také říci, že o skvělou atmosféru se postarali fanoušci a příznivci obou klubů, kteří vytvořili atmosféru odpovídající derby. Odhady některých, kteří se báli, aby se fanoušci nepoprali či se nestaly jiné výtržnosti se nenaplnily, k čemuž pomohla i skvělá organizace celé akce i pořadatelé.

Rychlý kontakt

Terka UHLÍŘOVÁ
Třída Míru 97
530 02 Pardubice


Telefon: +420 775 105 510
E-mailinfo@terezauhlirova.cz
Web:    www.terezauhlirova.cz